O nas

O nas

Nasze osiedle położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie morza. Odległość do szerokiej, piaszczystej plaży to zaledwie 400 metrów. Od dzielnicy uzdrowiskowej Kołobrzegu oddzielają nas dziewicze rozlewiska Ekoparku Wschodniego Natura 2000, pełne ptaków i malowniczej przyrody. Spacerując pośród zieleni poczujesz się zrelaksowany i wypoczęty. Podczele jest nadmorską dzielnicą Kołobrzegu usytuowaną wśród bukowych lasów, szerokiej, piaszczystej plaży oraz malowniczego rezerwatu przyrody Ekopark Wschodni Natura 2000. Do centrum miasta dzieli nas zaledwie 7 km jazdy samochodem a dla bardziej aktywnych – spacer brzegiem morza. Można również skorzystać z autobusu miejskiego, który kursuje przez cały dzień. Przystanek autobusowy znajduje się na przeciwko osiedla Feniks.

Chociaż z roku na rok Podczele odkrywane jest przez coraz większą liczbę turystów, to dzielnica nadal zachowuje swój kameralny charakter – z dala od zatłoczonych plaż, deptaków i miejskiego zgiełku. W dzielnicy znajdują się również: przychodnia lekarska, poczta oraz sklepy spożywcze.

Rowery

Podczele to wyjątkowo atrakcyjne miejsce dla wielbicieli dwóch kółek. Wzdłuż morskich wydm, przez las i tereny Ekoparku biegnie ścieżka rowerowa, która jest częścią trasy Międzynarodowego Szlaku Nadmorskiego R-10. Jadąc na zachód, w 20 minut dostaniemy się do kołobrzeskiego molo, natomiast droga na wschód, w kilkanaście minut, doprowadzi nas do Sianożęt i Ustronia Morskiego. Jazda na rowerze to prawdziwa atrakcja dla całej rodziny. Relaks i zdrowy tryb życia w jednym. Nasza okolica pod względem ilości i jakości ścieżek rowerowych może być wzorcem do naśladowania. Rowerami udasz się we wszystkie kierunki świata. Zachwycisz się naszymi ścieżkami biegnącymi brzegiem morza, pośród lasów, parków i nadmorskich miejscowości. Rower to też doskonały środek transportu, którym do dzielnicy uzdrowiskowej dojedziesz w kilkanaście minut. W Kołobrzegu funkcjonuje rower miejski – więcej informacji na stronie https://kolobrzeskirower.pl

Kompleks rekreacyjny

Z myślą o rodzinach Osiedle Feniks wyposażone jest w specjalnie zaprojektowany Kompleks rekreacyjny, gdzie spełniają się dziecięce marzenia. W skład kompleksu wchodzi plac zabaw wysypany morskim piaskiem. W jego centrum stoi pokaźny domek piratów. Najmłodsi znajdą tam również swoje ulubione sprzęty takie jak huśtawki, karuzela i piaskownica.

Bawialnia

Całoroczna bawialnia połączona z salą fitness – obydwa pomieszczenia dzieli tylko szklana ściana, dzięki czemu ćwiczący rodzice widzą swoje dzieci. Zdecydowanym atutem bawialni jest duża przestrzeń do zabawy oraz sprzęty i zabawki dla dzieci w różnym wieku. Najmłodsi najchętniej spędzają czas w jednym z basenów z piłkami albo przestronnym domku do zabaw, w którym jednocześnie mieści się kilkoro maluchów. Przedszkolaki zwykle wybierają tzw. małpi gaj, gdzie mogą się wspinać, pokonywać przeszkody albo zjeżdżać prosto do basenu z kulkami.

Letnie animacje dla dzieci

Siłownia

Siłownia o powierzchni 105 mkw. to miejsce dla aktywnych gości. Znajdują się tutaj m.in.: dwa rowery, wioślarz, dwa orbitreki, dwie bieżnie, atlas do ćwiczenia różnych partii ciała, ławeczka treningowa oraz ciężary i hantle o różnej wadze.

Basen wewnętrzny

Basen wewnętrzny obejmujący wewnętrzną nieckę basenową o wymiarach 11m x 5,5m i głębokości 1,2m, działa przez cały rok i otwarty jest codziennie od godz. 08:00 do godz. 22:00. Wieczorami na terenie basenu robi się bardzo nastrojowo dzięki kolorowemu oświetleniu basenu. W skład basenu wchodzi sauna sucha oraz jacuzzi, w którym można zrelaksować się, zażywając wodnego masażu.

Basen zewnętrzny

Basen zewnętrzny – Na terenie Osiedla Feniks znajduje się basen letni zaprojektowany z myślą o Gościach w każdym wieku. Dla dorosłych przygotowano basen rekreacyjny o wymiarach 24,90 x 7,5 m o głębokości 1,3 m. Dla naszych najmłodszych Gości mamy do dyspozycji podgrzewany brodzik o powierzchni 170 mkw., który jest jedną z ulubionych atrakcji. Brodzik przeznaczony jest dla dzieci w różnym wieku, dlatego ma regulowaną głębokość od 20 cm do 40 cm. Woda w basenie podgrzewana jest za pomocą ekologicznych paneli solarnych. Nasi Goście mogą czuć się bezpiecznie pod okiem wykwalifikowanego ratownika. Dla miłośników zażywania kąpieli słonecznych i spędzania przyjemnie czasu oddajemy do dyspozycji plażę basenową wyposażoną w wygodne leżaki.

Grillownia

Grillownia – Zadaszony ogródek grillowy z pełną infrastrukturą – wspaniałe miejsce do rozmów i wypoczynku po dniu pełnym atrakcji .


Bliskość natury

Osiedle Feniks znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie morza i szerokiej, piaszczystej plaży. Od dzielnicy uzdrowiskowej Kołobrzegu oddzielają nas dziewicze rozlewiska Ekoparku Wschodniego, pełne ptaków i niespotykanych gatunków roślin.

Ekopark Wschodni to użytek ekologiczny zajmujące 381 ha m.in. na terenie dzielnicy Podczele oraz wsi Bagicz w gminie Ustronie Morskie. Jest chroniony z uwagi na występowanie blisko stu gatunków ptaków (m.in. perkoz rdzawoszyi, łabędź niemy, gęś gęgawa, dzięcioł duży) oraz takich okazów flory, jak: buka, grab, daglezja czy wiciokrzew pomorski.

Kołobrzeg i okolice

Kołobrzeg to jedno z najstarszych miast na Pomorzu.
Ze względu na charakterystyczny klimat od wielu lat znany jest jako uzdrowisko. Występują tu wysokiej jakości surowce lecznicze, m.in. borowina, źródła wód mineralnych czy solanki. Miasto spełnia europejskie standardy ekologiczne, a woda morska w kołobrzeskim kąpielisku należy do najczystszych w Polsce.

Piękne plaże, malownicze ścieżki rowerowe wzdłuż morza, liczne parki, place z fontannami, ukwiecone skwery, porty pasażerskie, rybackie, handlowe czy liczne imprezy kulturalne sprawiają, że Kołobrzeg tętni życiem niezależnie od pory roku.

Ekopark

Ekopark

EKOPARK to tereny zadrzewione porośnięte starodrzewem bukowym i dębowym – znajdują się tutaj pomnikowe okazy m.in. buka zwyczajnego, dębu szypułkowego, grabu pospolitego, daglezji, wiciokrzewu pomorskiego i bluszczu pospolitego.
Na granicy pomiędzy Eko-Parkiem a Lasem Kołobrzeskim rosną najstarsze, lecz nie tak słynne jak chociażby „Bartek”, dęby w Polsce – „Bolesław” liczy sobie ok. 800 lat, blisko 7 m w obwodzie i niespełna 40 m wysokości. Dąb Bolesław został niestety powalony przez wichurę 31.05/01.06.2016.
Pozostanie jednak na swoim miejscu i leżąc będzie stanowił dalej pomnik przyrody dla przyszłych pokoleń.

Molo

Molo

To obowiązkowy punkt programu każdego Turysty oraz Kołobrzeżanina.
Szczególnie urokliwe po zmierzchu, kiedy włączana jest iluminacja założona podczas ostatniego dużego remontu obiektu.
Kołobrzeskie molo to jeden z najładniejszych morskich pomostów nad Bałtykiem.
Długie na 220 m i szerokie na 9 m, znajduje się około 4,5 m nad poziomem morza.
Otwarte w latach 70. XX w., przeszło gruntowny remont w 2014 r.
Dziś jest najpopularniejszym miejscem spacerów, oferującym turystom bogatą infrastrukturę, pozwalającą na odpoczynek w trakcie przechadzki.
Na końcu molo znajduje się głowica, która bywa wykorzystywana jako przystań dla małych statków wycieczkowych.
Szczególne miejsce w rankingu miejsc wartych odwiedzenia.

Bazylika

Bazylika

Wstąpienia Najświętszej Marii Panny

Z całą pewnością jednym z najpiękniejszych zabytków Kołobrzegu jest Bazylika Mariacka Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kołobrzegu powstała w XIV wieku.
Historia kościoła sięga przypuszczalnie początków XIV wieku, źródła podają że najprawdopodobniej właśnie w tym czasie rozpoczęła się jego budowa, w miejscu gdzie wcześniej znajdował się kościół św. Mikołaja.
W roku 1321 po raz pierwszy odprawiona została masz święta na placu budowy.Kolejne 200 lat to okres,
w którym bazylika była upiększana oraz rozbudowywana.Konieczne były także liczne przebudowy obiektu,
w związku z osiadaniem gruntu, na którym się znajdował.

"Patria Colbergiensis"

Patria Colbergiensis"

Otwarte 27 września 2014 r. podczas Europejskich Dni Dziedzictwa w Kołobrzegu muzeum ukazuje ciekawą historię miasta. A nazwa „Patria Colbergiensis” w tłumaczeniu oznacza „Ojczyznę Kołobrzeg”.
Założycielem mieszczącego się w piwnicach kołobrzeskiego ratusza „Patria Colbergiensis” jest Robert Aleksander Maziarz. Zgromadzona ekspozycja ukazuje tysiącletnią historię miasta i regionu.Wśród zgromadzonych zbiorów na uwagę zasługują zabytki z czasów wojny trzydziestoletniej, wojny siedmioletniej i kampanii napoleońskiej, w tym największą na świecie kolekcję związaną z tajną bronią rosyjską, a także zbiory porcelany, malarstwa i rycin, miejskiej numizmatyki.

Bastion

Bastion

Pojazdy wojskowe i sprzęt militarny:
pojazdy opancerzone, pojazdy ciężarowe, pojazdy terenowe
Pojazdy i broń pozbawioną cech bojowych może nabyć każdy pełnoletni obywatel Polski.
Największy w Polsce MARKET WOJSKOWY oferujący oryginalną odzież i ekwipunek wojskowy oraz artykuły w stylu militarnym. Sprzedaż hurtowa wyposażenia i umundurowania z armii całego świata. Przejażdżki wojskowym sprzętem pancernym po 40 ha poligonie, oraz przejażdżki indywidualnie, grupy zorganizowane, imprezy integracyjne, gastronomia wojskowa, strzelnica sportowa

Muzeum 6D

Muzeum 6D

Atrakcje dla dzieci i dorosłych Kołobrzeg!!!

Jeśli szukacie propozycji na atrakcje dla rodzin – dobrze trafiliście.
Nasze muzeum w Kołobrzegu, to nie tylko muzeum dla dzieci ale ciekawa alternatywa latem i zimą na spędzenie czasu w naszym pięknym mieście Kołobrzeg.
Wybierz się na zwiedzanie jedynego w Europie takiego muzeum – niezwykłej atrakcji, która zaprasza do odkrywania morskich opowieści niczym wybranie się w historyczne rejsy po morzu.

Rodziewiczówny 15 | 78-100 Kołobrzeg | tel. kontaktowy: (94) 716 22 44

Ścieżki rowerowe

Ścieżki rowerowe

Kołobrzeg to idealne miejsce dla miłośników jazdy na dwóch kółkach.
Wspaniały klimat, malownicze widoki i wyjątkowe trasy rowerowe – jest w czym wybierać!
W gminie Kołobrzeg do dyspozycji jazdy na rowerze jest ponad 144 km doskonałych tras rowerowych, o różnym stopniu trudności i pokrytych różną nawierzchnią.
Trasy rowerowe:
– szlaki piesze i rowerowe szlak solny miejski szlak fortyfikacji
– szlaki piesze i rowerowe szlak rowerowy r10 bike the baltic
– szlaki piesze i rowerowe koszaliński szlak nadmorski
– szlaki piesze i rowerowe pomorska droga Św. Jakuba

Latarnia Morska

Latarnia Morska

Dostojna, zbudowana z czerwonej cegły, nieco forteczna w charakterze latarnia morska w Kołobrzegu góruje nad portem.
To obowiązkowy punkt wycieczki po Kołobrzegu.
Z tarasu widokowego, na który prowadzi 109 stopni, można podziwiać panoramę okolic Uzdrowiska oraz piękno Bałtyku, latem aż do zachodu słońca.
Obecna latarnia została zbudowana na górnej platformie XVIII-wiecznego fortu w 1945 r., choć po raz pierwszy latarnia w tym miejscu zaświeciła w 1666 r.Latarnia, znajdująca się w pobliżu ujścia Parsęty do morza, ma 26 metrów wysokości, a zasięg jej światła wynosi 16 Mm (29,6 km). Światło latarni wznosi się na wysokości 36,5 m. Ta piękna latarnia jest wpisana do rejestru zabytków. W podziemiach budynku mieści się ciekawe muzeum minerałów, zaś w jednej z sal Latarnia Cafe.

Muzeum Oręża Polskiego

Muzeum Oręża Polskiego

„Dzieje oręża polskiego” to ekspozycja ułożona chronologicznie, prezentująca zbiory militariów od okresu średniowiecza do współczesności. Znajduje się tu broń drzewcowa, sieczna, kolna, obuchowa i strzelecka, uzbrojenie ochronne, ubiory wojskowe i odznaczenia a także zabytki techniki, ze słynną maszyną szyfrującą „Enigmą” oraz motocyklem „Sokół 600” na czele. Oddział to kompleks wystawienniczy znajdujący się przy ul. Emilii Gierczak 5. Obejmuje wystawę stałą znajdującą się w pawilonie, ekspozycję plenerową sprzętu ciężkiego oraz kamienicę kupiecką pełniącą rolę sali wystaw czasowych.

Muzeum minerałów

Muzeum Minerałów

Oceanarium

Oceanarium

Fascynujący świat ryb i morskich stworzeń we wszystkich możliwych kolorach, rozmiarach,
o zadziwiających kształtach można podziwiać w kołobrzeskim Oceanarium.
Wizyta w Oceanarium to fascynująca przygoda i możliwość poznawania tajników morskich głębin.
Odwiedzający tę wyjątkową ekspozycję mogą obserwować na żywo egzotyczne gatunki takie, jak: nadymki, mureny, płaszczki, ukwiały, arwany, króle tanganiki, tropheusy, dyskowe, rozgwiazdy, piranie, rogatnice, piękne skrzydlice, rekiny rafowe, czarnopłetwe.
W obiekcie prowadzone są również prelekcje oraz zajęcia edukacyjne.

Miasto myszy

Miasto myszy

Miasto Myszy to niesamowite miejsce pulsujące energią ok. 500 małych myszek, ukryte w podziemiach dawnego Kapitanatu Portu Morskiego zlokalizowane w Porcie Pasażerskim (ok. 50 m od kołobrzeskiej latarni). Wnętrze odwzorowuje mysią norę porośniętą zieloną trawą i korytarze z oryginalnymi rurami w fluorescencyjnych barwach przypominającymi ciągi kanalizacyjne, jakie znajdują się pod każdym miastem.

Korytarze prowadzą do sal stylizowanych na : KOSMOS w świetle UV, zimę, wakacje, miasteczko, tropiki
Każda z sal zaaranżowana została w niesłychanie kreatywny sposób, umeblowana małą mysią architekturą – domkami, mostkami i rekwizytami.

PONADTO WARTO:

  • zwiedzić katamaranem lub wodolotem duńską wyspę Bornholm (www.bornholm.pl- na wyspie można zobaczyć m.in. piękne piaszczyste plaże, malownicze klify, Park Motyli, wesołe miasteczko Joboland z małym zwierzyńcem i aquaparkiem)
  • zwiedzić Kołobrzeg Eko Samochodem wraz z lektorem, który opowie o ciekawych zabytkach i atrakcjach Kołobrzegu (www.summercar.pl)
  • wybrać się w morze kutrem rybackim na połów „wielkiej rybki” (przydatne informacje można uzyskać w sklepie sportowo-wędkarskim przy ul. Łopuskiego 18), potrzebne jest tylko wniesienie opłaty i dowód osobisty; wędkarzom polecamy również rzekę Parsętę
  • odwiedzić miasteczko Dziki Zachód znajdujące się pod Kołobrzegiem w Zieleniewie, a w nim spotkać prawdziwych kowboi, odwiedzić salon z kowbojskim jedzeniem i zobaczyć westernowe show (www.dzikizachod.com.pl)
  • zaopatrzyć się w świeżą rybkę prosto z kutra w Porcie Rybackim; tam można zobaczyć pomnik rybaka i rybaczki
  • odwiedzić Regionalne Centrum Kultury RCK, gdzie odbywają się liczne wystawy, koncerty, teatrzyki dla dzieci, spotkania z twórcami i inne imprezy
  • odwiedzić Park Linowy przy ul. Solnej, tel. 509 143 808
  • odwiedzić Korty Tenisowe świeżo po modernizacji przy samym morzu, ul. Sikorskiego 1, tel. 505 494 343

Regulamin

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej