O nas

O nas

Nasze osiedle położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie morza. Odległość do szerokiej, piaszczystej plaży to zaledwie 400 metrów. Od dzielnicy uzdrowiskowej Kołobrzegu oddzielają nas dziewicze rozlewiska Ekoparku Wschodniego Natura 2000, pełne ptaków i malowniczej przyrody. Spacerując pośród zieleni poczujesz się zrelaksowany i wypoczęty. Podczele jest nadmorską dzielnicą Kołobrzegu usytuowaną wśród bukowych lasów, szerokiej, piaszczystej plaży oraz malowniczego rezerwatu przyrody Ekopark Wschodni Natura 2000. Do centrum miasta dzieli nas zaledwie 7 km jazdy samochodem a dla bardziej aktywnych – spacer brzegiem morza. Można również skorzystać z autobusu miejskiego, który kursuje przez cały dzień. Przystanek autobusowy znajduje się na przeciwko osiedla Feniks.

Chociaż z roku na rok Podczele odkrywane jest przez coraz większą liczbę turystów, to dzielnica nadal zachowuje swój kameralny charakter – z dala od zatłoczonych plaż, deptaków i miejskiego zgiełku. W dzielnicy znajdują się również: przychodnia lekarska, poczta oraz sklepy spożywcze.

Rowery

Podczele to wyjątkowo atrakcyjne miejsce dla wielbicieli dwóch kółek. Wzdłuż morskich wydm, przez las i tereny Ekoparku biegnie ścieżka rowerowa, która jest częścią trasy Międzynarodowego Szlaku Nadmorskiego R-10. Jadąc na zachód, w 20 minut dostaniemy się do kołobrzeskiego molo, natomiast droga na wschód, w kilkanaście minut, doprowadzi nas do Sianożęt i Ustronia Morskiego. Jazda na rowerze to prawdziwa atrakcja dla całej rodziny. Relaks i zdrowy tryb życia w jednym. Nasza okolica pod względem ilości i jakości ścieżek rowerowych może być wzorcem do naśladowania. Rowerami udasz się we wszystkie kierunki świata. Zachwycisz się naszymi ścieżkami biegnącymi brzegiem morza, pośród lasów, parków i nadmorskich miejscowości. Rower to też doskonały środek transportu, którym do dzielnicy uzdrowiskowej dojedziesz w kilkanaście minut. W Kołobrzegu funkcjonuje rower miejski – więcej informacji na stronie https://kolobrzeskirower.pl

Kompleks rekreacyjny

Z myślą o rodzinach Osiedle Feniks wyposażone jest w specjalnie zaprojektowany Kompleks rekreacyjny, gdzie spełniają się dziecięce marzenia. W skład kompleksu wchodzi plac zabaw wysypany morskim piaskiem. W jego centrum stoi pokaźny domek piratów. Najmłodsi znajdą tam również swoje ulubione sprzęty takie jak huśtawki, karuzela i piaskownica.

Bawialnia

Całoroczna bawialnia połączona z salą fitness – obydwa pomieszczenia dzieli tylko szklana ściana, dzięki czemu ćwiczący rodzice widzą swoje dzieci. Zdecydowanym atutem bawialni jest duża przestrzeń do zabawy oraz sprzęty i zabawki dla dzieci w różnym wieku. Najmłodsi najchętniej spędzają czas w jednym z basenów z piłkami albo przestronnym domku do zabaw, w którym jednocześnie mieści się kilkoro maluchów. Przedszkolaki zwykle wybierają tzw. małpi gaj, gdzie mogą się wspinać, pokonywać przeszkody albo zjeżdżać prosto do basenu z kulkami.

Letnie animacje dla dzieci

Siłownia

Siłownia o powierzchni 105 mkw. to miejsce dla aktywnych gości. Znajdują się tutaj m.in.: dwa rowery, wioślarz, dwa orbitreki, dwie bieżnie, atlas do ćwiczenia różnych partii ciała, ławeczka treningowa oraz ciężary i hantle o różnej wadze.

Basen wewnętrzny

Basen wewnętrzny obejmujący wewnętrzną nieckę basenową o wymiarach 11m x 5,5m i głębokości 1,2m, działa przez cały rok i otwarty jest codziennie od godz. 08:00 do godz. 22:00. Wieczorami na terenie basenu robi się bardzo nastrojowo dzięki kolorowemu oświetleniu basenu. W skład basenu wchodzi sauna sucha oraz jacuzzi, w którym można zrelaksować się, zażywając wodnego masażu.

Basen zewnętrzny

Basen zewnętrzny – Na terenie Osiedla Feniks znajduje się basen letni zaprojektowany z myślą o Gościach w każdym wieku. Dla dorosłych przygotowano basen rekreacyjny o wymiarach 24,90 x 7,5 m o głębokości 1,3 m. Dla naszych najmłodszych Gości mamy do dyspozycji podgrzewany brodzik o powierzchni 170 mkw., który jest jedną z ulubionych atrakcji. Brodzik przeznaczony jest dla dzieci w różnym wieku, dlatego ma regulowaną głębokość od 20 cm do 40 cm. Woda w basenie podgrzewana jest za pomocą ekologicznych paneli solarnych. Nasi Goście mogą czuć się bezpiecznie pod okiem wykwalifikowanego ratownika. Dla miłośników zażywania kąpieli słonecznych i spędzania przyjemnie czasu oddajemy do dyspozycji plażę basenową wyposażoną w wygodne leżaki.

Grillownia

Grillownia – Zadaszony ogródek grillowy z pełną infrastrukturą – wspaniałe miejsce do rozmów i wypoczynku po dniu pełnym atrakcji .

Regulamin

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej